• İnfo@hayvanmezarligi.com

Cenaze Nakil Hizmeti

26

Yıllar yanınızda bulunan ailenizin bir parçası olmanın yanı sıra canınızın da bir kısmı olan sevgili dostlarımıza son veda artık mümkün. Onların yaşamlarının sonlanması sonucu onları defnedebileceğiniz mezarlık satın alabiliyorsunuz. Ölümden sonrada onlara sevginizi gösterebilirsiniz bu şekilde.

Cenaze Nakil Hizmeti ‘ne gelecek olursak; evde ölen hayvanınız için gerekli başvuruyu yaptığınız takdirde en kısa sürede evinize bir hayvan ambulansı ve tam donanımlı veteriner ekibi geliyor. Cenazeyi sizden teslim alıp defnedileceği mezarlığa transferini gerçekleştiriyorlar. Mezarlığa gittikten sonra cenazenin yıkanması ve temizlenmesi gibi işlemler yapılıyor. Tüm bunları siz izleyebiliyorsunuz. Her an can dostunuzun yanında bulunuyorsunuz. Orada çalışan arkadaşlara tabi ki biraz bahşiş vermeniz gerekecektir. Sonuç olarak nakil işlemlerinde ve defin işlemlerinde size pek iş düşmüyor gibi gözüküyor. Sizin yerinize her şey düşünülmüş ve hazırlanmış. Sizde can dostunuza son görevinizi yerine getirebiliyorsunuz bu sayede. Tabi ki gerekli ücreti ödemeniz koşuluyla.

Yıllarca birlikte yaşadığınız bir kuşunuz ya da kediniz olduğunu düşünün. Tonlarca fotoğrafınız var ve bir o kadar daha anınız. Ondan ayrılmayı hiçbir zaman düşünmezsiniz. Tatil planlarınızın dahi içinde bulunurlar. Çünkü kendilerini size kabul ettirmişlerdir. Sizde onu ailenizin diğer tüm üyeleri gibi sevip saygı duyuyorsunuz. Şüphesiz ki bir hayvanın dostluğu bu yeryüzünde güvenebileceğiniz tek şeydir. Onun artık yaşlandığı ve hasta olabileceği gerçeği her zaman vardır. Her ne kadar siz ondan ayrılmayı bir an bile düşünmeseniz bile bu hayatın gerçeğidir. Son olarak onu anabileceğiniz ziyaret edip dualar edebileceğiniz bir mezar yeri olmasını istemez misiniz? Tabi ki de tüm hayvan severlerin istediği gibi sizde isteyeceksiniz. Bunun için hayvan mezarlıkları kurulmuş durumda. Şile Ahmetli Köyü’nde 2.5 dönüm alan hayvan mezarlığına dönüştürüldü. Ve tüm hayvan severlere hizmet için hazırlar. Daha önce böyle bir mezarlık söz konusu değildi. Ülkemizde böyle bir uygulama yoktu. Fakat çoğu Avrupa ülkesinde olduğunu duyuyor ve biliyorduk. Ülkemizde de bu duruma el atan birkaç hayvan sever iş adamının çabaları sonucu açılmıştır. Onlar hayvan mezarlığı için gerekli alanı satın alarak buranın hayvan mezarlığı olarak kullanılmasına müsaade etmişlerdir. Aslında buradan onlara çok teşekkür etmemiz gerekiyor. Bu yaptıkları öncülük ve önderlik olarak ta tanımlanabilir. Sadece mezarlık olarak ta değil tüm işlemler cenaze nakil hizmeti, mezar kazma hizmeti, mezar tamiri ve yenilenmesi, kabir bakım hizmetleri, mezar bakımı ve bakım paketleri gibi birçok hizmeti bizlere sunmaktalar. Şuan için fiyatları biraz fazla bulunuyor olabilir fakat nedeni fazla rehavet görmüyor olmasından ve yeni yeni tanınmaya başlamasından kaynaklanıyor. İlerleyen tarihlerde fiyatlarının normale dönmesi beklenmektedir. Çünkü talep te artacak gibi duruyor. Şimdilik fiyatlar www.hayvanmezarligi.com web sitesi İstanbul hayvan mezarlığı olarak hizmet verilmektedir ve 5m2 mezarlık hizmeti ücreti 5000TL’dir.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Abone Ol
Haber