• İnfo@hayvanmezarligi.com

Hayvan Mezar Modeli Seçimi

asdfag

Hayvanlar geçmişten günümüze her zaman insanların en yakın dostları olmuştur. Bazen insanlar hayvanları kötülüklerden korumuş bazen ise hayvanlar hissiyatlarının yüksek olması sebebiyle kötü olayları, afetleri önceden hissedip çeşitli tepkiler vererek insanların zarar görmesini engellemişlerdir. İnsanlar hayvanı eğitirken aslında hayvanlar da insanlara birçok şey öğretir. Karşılıksız sevgi, masumiyet ve sadakat bunlardan yalnızca birkaçıdır. İnsanların can yoldaşı kimi zaman dert ortağı olan hayvanlar sahiplerine büyük bir sadakatle bağlı kalırlar, sahiplerini yalnız bırakmazlar. Ama onlar da tıpkı insanlar gibi doğup büyüyüp ve sonunda ölen varlıklardır. Ölmeleri onlara verdiğimiz değeri azaltmayacağı için ölümünden sonra da can dostumuzun sevgisine layık olmak için elimizden geleni yapmalıyız. Böylece hem gelecek nesillere hayvanlara verilen değer konusunda örnek oluruz hem de can dostumuza vefa borcumuzu ödeyebiliriz. Onlara yaşarken verdiğimiz değeri ölünce de verebiliyorsak hayvan sevgisinden bahsetmiş oluruz. Onların ölümünden sonra düşünmemiz gereken konular defin işlemlerinin nasıl olacağı, mezar yeri ve hayvan mezar modeli seçme gibi konulardır.

 

 Defin işlemi için hayvanınız evinizden özel bir araçla alınır. Hayvanınızın yıkama işlemi gerçekleştirilirken sizden de bir form doldurmanız istenir. Formun içeriği adınız-soyadınız, adresiniz, hayvanınızın cinsi, yaşı, rengi, ölümüne sebep olan olay ve ölüm zamanı gibi sorulardan oluşur. Mezarlıklar Belediyeler tarafından denetlendiğini için bu formun eksiksiz doldurularak imzalanması gerekir.

 

Mezar yeri temizlenip hazırlanırken sizden hayvan mezar modeli seçmeniz istenir. Mermer, granit, traverten ve mozaik mezar modellerinin yanı sıra üzeri ferforje korunaklı mezar modelleri de bulunmaktadır. Mezar ölçüleri hayvanınızın boyu ölçülerek kararlaştırılır. Mezar çok dar ya da geniş olmamalıdır. Değişen hava şartlarına dayanıklı, kirlendiğinde temizlenmesi kolay malzemelerden seçilen mezarlar uzun yıllar kullanıma uygundur. Mezar taşının üzerine sevgi sözleri yazabilirsiniz. Böylelikle mezarı sizin dışınızda ziyaret eden insanlarda da hayvan sevgisi ve hayvanları koruma bilinci oluşur. İsterseniz mezarın başına bir ağaç dikebilir, can dostunuzun isimliğini bu ağaca asabilirsiniz. Mezar taşının üzerine küçük su kapları yaptırabilir böylece mezarın yanına gelen kuşların susuzluğunu gidermesine yardımcı olabilirsiniz. Hayvan mezarlığı koruma görevlisi ve 24 saat kesintisiz kayıt yapan kameralar vasıtasıyla korunmaktadır. Hafta içi 09.00-17.00, hafta sonu 10.00-17.00 saatleri arasında siz sevgili hayvan severlerimizin ziyaretine açıktır. Hayvan mezarlığımızda mezar bakımıyla uğraşan görevli personeller bulunup mezarların temiz tutulması, çiçeklendirilmesi, sararmış mezar taşlarının özel solüsyonlarla beyazlatılması gibi işlerle yakından ilgilenmektedirler. Mezarlığımız şehrin dışında olmasına rağmen ulaşım sorunu olmayan bir konumdadır. Hayvan mezarlığımız aklınızda soru işareti kalmadan can yoldaşınızı emanet edebileceğiniz bir yerdir. Hayvan dostunuzu kaybettiğiniz kötü gününüzde yanınızdayız. Fikir ve önerilerinizi dikkate alarak hizmet kalitemizi arttırmak için çabalıyoruz. Bize telefon ve e-mail aracılığıyla ulaşabilir, aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilirsiniz. Uygun fiyatlar ve taksitli ödeme seçenekleriyle size tüm kolaylıkları sunuyoruz. Unutmayın: ‘Dostunuz dostumuzdur.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Abone Ol
Haber