• İnfo@hayvanmezarligi.com

HAYVAN MEZARI ÇİÇEKLENDİRME

HAYVAN MEZARI ÇİÇEKLENDİRME

Hayvan mezarı çiçeklendirme faaliyetlerimiz ile sizlere en güzel çiçekler ile mezarlıklarınızı süslemeyi vaat etmekteyiz. Tüm mezar yaptıranların en sık sorduğu sorulardan biri de hangi çiçeklerin dikilmesinin uygun olacağıdır. Biliyoruz ki sevdiğiniz hayvanlarınızı kaybetmek ve onları ebedi istirahata uğurlarken bulundukları mekanı güzelleştirmek istiyorsunuz. Böylelikle mezarına diktiğiniz o çiçeklerin her açmasında ve sizin o çiçeklere her bakışınızda aslında sevimli dostunuz ile geçirdiğiniz günleri unutmadığınızı düşüneceksiniz. Ve onlar da unutulmadıklarını hissedeceklerdir. Hayvan dostunuz yaşarken onun bulunduğu her yeri güzelleştirmek için çaba sarf etmiştiniz ve şimdi de bulunduğu mezarı çiçeklendirerek güzelleştirmek istemeniz oldukça normaldir. Mezarlık için sizin tercihinize bırakmakla beraber hayvan mezarı çiçeklendirme işlemlerimizde sizlere fikir verebilmekteyiz. Her çiçeği hikayesi, büyüme hızı, su isteme günleri, çiçek açma zamanları farklı olacaktır ve siz bu sıklıklarda mezarlığa gelemeyebileceksiniz. Bu nedenle diktiğiniz çiçeklerin çürümesini, ölmesini engellemek için sizin yerinize biz bakımlarını gerçekleştirebilmekteyiz.

Böylece siz ne zaman gelirseniz gelin her daim mezarı çiçeklendirilmiş olarak göreceksiniz. Ve bakımlı olması sizi oldukça sevindirecek, huzurlu olacaksınız. Genel olarak hayvan mezarlıklarını çiçeklendirirken en çok soğanlı bitkilerden yardım almaktayız. Özellikle, sümbül, zambak, nergis, lale gibi çiçekleri mezar süslemek için tercih etmekteyiz. Çünkü soğanlı bitkiler siz mezarlığa bir daha gelene kadar filizlenip çiçek açmış ve uzun süre de bu çiçeği görebilmiş olacaksınız. Genel olarak mezarlığa çok fazla ziyarete gelemeyen sevgili hayvan sever dostlarımıza bu soğanlı bitkilerin ekilmesin önermemizin en büyük nedeni de çok zahmetsiz ve ekimi çok kolay bir çiçek türü olmasından kaynaklanmaktadır. Çiçekleri dökülse bile soğan içeride durduğu müddetçe tekrar açacaktır. Bunun yanı sıra genel olarak hem insan hem hayvan mezarlıklarında çiçeklendirme işlemi yapılırken en çok iris – süsen bitkilerinden faydalanılmaktadır. Ayrıca en fazla tercih edilen çiçek türlerinden bir diğeri de sardunyalar olarak ön plana çıkmaktadır.

Hayvanlarınızın mezarlarının göz alıcı ve mis kokulu olmasını istiyorsanız sardunyaları dikebilir veya bize diktirtebilirsiniz. Kışın soğuğuna da oldukça dayanıklıdır. Bu bitki oldukça yayılmacı bir bitkidir. Yabani olarak da adlandırılmaktadır. Tohumları düştüğü yerde çiçekler açmaktadır. Böylelikle tüm mezarlığın üzerinin de çiçeklendirilmesi sağlanabilmektedir. Gül fidanı dikerek de hayvanınızın mezarını oldukça sade ama göz alıcı bir gül bahçesine dönüştürebilirsiniz. Hem uzun süre kalıcı hem de güzel bir görüntü sağlamaktadır. Krizantem çiçeklerini de hayvan mezarlıkları için çok fazla tavsiye etmekteyiz. Bu çiçek oldukça rengarenk açmaktadır ve hem yazın hem sonbaharda farklı zamanlarda açar bu nedenle yılda iki kez çiçek vermesi hoş bir görüntü kazandırmaktadır. Soğuk havalara oldukça dayanıklıdır. Çok az bakım ister, yapılması gerekilen tek şey sulamak ve budamaktır. Eğer siz de hayvan mezarı çiçeklendirme konusunda uzman bir destek arıyorsanız biz sizlere bu konu hakkında oldukça detaylı bir çalışma sağlayabilmekteyiz.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Abone Ol
Haber