• İnfo@hayvanmezarligi.com

Hayvan Mezarı Mermer Beyazlatma

25

Yeni mermerin bileşimi metomorfizma olayı sonucunda kalker ve kırılgan bir mineral olan dolomitikin kalkerlerin yeniden kristalleşmesiyle meydana gelir. Birçok renkte mermer bulunmaktadır. Beyaz ve grimsi renkler daha çok olmakla birlikte kırmızı mavimtırak esmerimsi ve siyah renklerde mermerlerde bulunmaktadır. Kireç taşına benzer taşların ısı ve basınç altında yeniden kristal yapısının değiştirilmesi ile yeni mermer meydana gelir. Yeni mermerleri değerli kılan şey kolay şekil verilmesi ve parlatılarak mimaride kullanılmasıdır. Mermer üretimi belli başlı ülkelerde yapılmasına rağmen ülkemizde de yeni mermer üretimi yapılmaktadır. Mermer günümüz de birçok alanda kullanılmaktadır. Göze hitap etmesi ve sağlamlığı ön planda olduğundan mezar yapımında bile yerini almıştır. Bu tarz mermerlerin beyazlatılması işlemi de sektörümüzün bir parçasıdır.

Yeni mermer hakkında vermiş olduğumuz bilgilerden de anlaşılabileceği gibi birçok alanda mermerin kullanıldığını görmekteyiz. Birçok hayvan sever, hayvan mezarlarına önem veren bir topluluk olmuştur ve dostlarına da onlar kadar değerli mezarlar hediye etmek istemektedirler. Hayvan Mezarı Mermer Beyazlatma Yapımı tercih edilmesinin nedeni Granit taşının güzelliği, asilliği ve dayanıklı olmasındandır. Doğada elmastan sonra en sert yapı malzemesidir. Mezarlar tabii olaylara(yağmur, don, kar, rüzgâr, soğukluk, sıcaklık vb.) maruz kaldığından kolay aşınmayan, çizilmeyen bir yapı malzemesi olan mermerin kullanılmasına neden olmuştur. Türkiye de ilk defa süregelen hayvan mezarlığı bu yönde taleplerle özel mezar yapımı kullanımına başladı. Vefalı dostları ile aralarında özel bağları bulunan ve hayvanların da çöpe atılması konusunda oldukça hassas olan hayvan severler bu konuda taleplerini bildirerek mermer ve granit mezarlar yaptırmak istemişlerdir. Küçük dostlarınıza belki de son hediye olma özelliğini taşıyacaktır bu özel mezarlar.

Granit mermer yeryüzünde çok bulunmaktadır. Ham maddesinin fazla olması Hayvan Mezarı Mermer Beyazlatma yapımını pahalı bir malzeme olmaktan kurtarmıştır. Ayrıca dünyada kullanım alanı çok olduğundan yüklü ve seri üretimin olması fiyatların ekonomik olmasını sağlamıştır. Bununla birlikte mermerin sonradan onarma imkanının olması kullanma alanının genişlemesine vesile olmuştur. Sonuç olarak mezarın ölüler için bir anlam ifade etmediği bir gerçektir. Ancak hayvan severler adına bu hayvan mezarlığı onları ziyarete gelebilmek için görülmeye değer olmalıdır. Granit mezarlar hayvan mezarlığındaki muhteşem görüntüsü de dışardan bakanlar için görüntü kirliliğini önlemektedir. Özel olarak yaptırabileceğiniz bu mezarlara dilediğiniz cümleleri de yazdırabilirsiniz. 5 m2 lik bir hayvan mezarlığı 5000 TL ile ücretlendirilmektedir. Dilerseniz İstanbul hayvan mezarlığı olarak hizmet veren web sitemizden tüm ayrıntıları öğrenebilir ve sevdiğiniz dostlarınız için mezarlık siparişi verebilirsiniz. Onlar bizlerin vefalı dostları ve Allahın bizlere armağanıdır. Onlar için yaptırabileceğiniz bir mezar ne denli hayvan sever bir kişi olduğunuzun da kanıtı olacaktır. Sizler de sitemizi ziyaret ederek onlara son görevinizi yapabilirsiniz. Tüm sorularınız ve merak ettikleriniz için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Abone Ol
Haber